Squash - opis i terminarz

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Organizator:

Centrum Sportowe Hasta La Vista, ul. Góralska 5, 53-610 Wrocław

www.hastalavista.pl

logo hasta la vista 300x270Kierownik zawodów:

Jan Polakowski, tel. 889 335 535, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce:

Centrum Sportowe Hasta La Vista, 53-610 Wrocław, ul. Góralska 5

Termin:

27.06.2020 r.
19.07.2020 r.
08.08.2020 r.
19.09.2020 r.

Turnieje rozpoczynają się od godz. 10:00.

Szczegółowy harmonogram pierwszych meczów zostanie opublikowany na stronie www.hastalavista.pl w piątek przed rozgrywkami do godz. 16:00.

Zgłoszenia:

Drogą mailową na adres:n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wiadomości „OMW + nazwisko” lub on line.
Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku do godz. 21:00. Zgłoszenia przyjmowane po tym terminie nie będą uwzględniane. Osoby, które zgłoszą się do konkretnego turnieju, a nie pojawią się na nim, automatycznie otrzymują zakaz występów w przyszłych turniejach cyklu Otwartych Mistrzostw Wrocławia (wyjątek stanowić będą sytuacje losowe przedstawione i zaakceptowane przez organizatora. W takim przypadku organizator ma prawo dać możliwość występu w rozgrywkach zawodnika oczekującego na liście rezerwowej pod warunkiem, że jego rankingi nie wskazują na konieczność jego rozstawienia i drabinka nie ulegnie zmianie po losowaniu).

Kategorie:

OPEN – maksymalna liczba zawodników to 64 – decyduje kolejność  zgłoszeń,
KOBIETY – maksymalna liczba zawodników to 32 – decyduje kolejność zgłoszeń,
JUNIORSKI (OU 11, OU 15, OU17) – maksymalna liczba zawodników to 32 – decyduje kolejność zgłoszeń

System rozgrywek

„Monrad” – drabinka  z grą o każde miejsce; w przypadku zgłoszenia się małej ilości graczy możliwy jest system grupowy lub grupowo pucharowy. Każdy mecz turnieju rozgrywany jest systemem „best of 5” –  do 3 wygranych setów lub „best of 3” - do dwóch wygranych setów, w zależności od liczby zawodników. Zawodnicy przegrywający dane spotkanie sędziują kolejne na danym korcie. Turniej rozgrywamy w oparciu o przepisy PZSQ i regulamin OMW.

Rozstawienia:
Rozstawienie zawodników odbywa się na podstawie:
1. Rankingu PZSQ.
2. Średniej z dwóch ostatnich turniejów OMW, w których zawodnik występował – w przypadku rozegrania przez zawodnika      jednego turnieju brany jest pod uwagę ten występ.
3. Na podstawie średniej z dwóch ostatnich kolejek Ligi Squasha Hasta La Vista
4. Mogą zostać przyznane maksymalnie 3 dzikie karty przez organizatora, w którekolwiek miejsce w drabince – organizator w każdym przypadku poda do wiadomości publicznej podstawy przyznania dzikiej karty

Punktacja:
1 miejsce 100 pkt.
2 miejsce 90 pkt.
3 miejsce 82 pkt.
4 miejsce 75 pkt.
5 miejsce 69 pkt.
6 miejsce 65 pkt.
7 miejsce 61 pkt.
8 miejsce 59 pkt.
każde następne miejsce o 1 pkt mniej od wyższego.

Ranking i końcowa klasyfikacja

Po rozegraniu kolejnych turniejów punkty w nich uzyskane sumuje się. Suma punktów ze wszystkich turniejów stanowi końcowy ranking rozgrywek i osoba, która zajmuje pierwszą pozycję, otrzymuje tytuł Mistrza OMW w SquashU.
Po ostatnim turnieju w sobotę 14 września 2019 następuje ceremonia nagrodzenia najlepszych zawodników całego cyklu.

UWAGA!

Każdy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz na wykorzystanie wizerunku przez organizatorów dla potrzeb organizacji zawodów, publikacji wyników i zdjęć z zawodów.

KLAUZULA INFORMACYJNA (RODO) czytaj więcej...